Trapézové profily, sendvičové panely, spojovací materiály a doplňky.

Střešní doplňky TAŠKA

Pro úplnost dodávky plechové krytiny TAŠKA, zajišťujeme také dodání veškerých střešních doplňků.
S výběrem střešních doplňků a volbou typů doplňků dle charakteristiky stavby, vám pomůžeme.
 
 
 
 
Spojovycí materiály:
 
 • Spojovací materiály jsou v barvě střešní krytiny.
 • Volba typu šroubů podle charakteristiky stavby, viz: Spojovací materiály
 
Systémy upevnění
 
Těsnící pásky:
 

 

Těsnící pásky

 

Větrací komínek:

 

 •  jeho výjimečná konstrukce umožňuje jej libovolně nastavit pro sklon střechy v rozmezí od 20 do 50 stupňů, a to jak v kombinaci s plechovými taškami, tak i s trapézovými plechy. Trvale a těsně ke střeše připevněná základní deska se spolu s kloubovou hlavicí bez problému spojí s komínovou trubicí a v důsledku vytvoří jeden stabilní celek. Široká škála barev je kompatibilní s většinou barev z naší nabídky plechů.

 

Komínky

 

Lávka:

 

 • Navrženo pro profilované střešní krytiny vyrobené z pozinkované oceli a práškově lakované. Zajišťuje snadný a bezpečný přístup ke komínům, anténám a dalším prvkům, u nichž je třeba provést prohlídku či údržbu.

Komunikace

        Montážní postup a další informace:

 •         Maximální odstup mezi podpěrami lávky nesmí překročit 800 mm. Při montáži více než jedné lávky v řadě použijte spojovací kus komínové lávky. Stoupací plošiny a lávky musí být upevněny k dřevěné konstrukci – nesmí se montovat pouze na krytinu! Před montáží podpěry je vhodné ji zespod podlepit těsněním PCVS 9 x 5 mm ve dvou řadách, aby vznikla distance mezi podpěrou a povrchem krytiny. Montážní otvory utěsněte pokrývačským silikonem. 

   
  Výrobky získaly osvědčení Státního hygienického ústavu Polské republiky (PZH) a technické schválení Institutu stavební techniky ve Varšavě (ITB) č. AT-15-3360/04 

  Ventilační prostup – jeho výjimečná konstrukce umožňuje jej libovolně nastavit pro sklon střechy v rozmezí 20 až 50 stupňů jak ve spojení s plechovými krytinami, tak trapézovými plechy. Trvale a těsně ke střeše připevněná základní deska se spolu s kloubovou hlavicí bez problémů spojí s komínovou rourou a ve výsledku vytvoří jeden stabilní celek. Široká škála barev je kompatibilní s většinou barev z naší nabídky plechů.
 
 
Korekční spray:
 
 • ke korekci škrábanců a porušení povrchové úpravy.

Lakiery zaprawkowe

Těsnící manžety:

 

 • Těsnící manžeta navržena pro profilované střešní krytiny s pružnou základnou a izolujícím pláštěm, které lze ohýbat podle různých profilů a sklonů střešních ploch. Absorbuje vibrace a pohyby potrubí způsobené expanzí a kontrakcí. Je vyrobena z EPDM a díky tomu zajišťuje maximální odolnost vůči působení ozonu (70 h/50 pph) a ultrafialového záření, má rozsah teplot od -55 stupňů C do +100 stupňů C. Snadno se přizpůsobuje široké škále potrubí a větracích otvorů s různými průměry.

Těsnící manžety

        Technická specifikace:

 •         
  Materiál: hliník potažen butylem + tkanina PP
  Barva: černá, hnědá, cihlová
  Odolnost proti UV záření: ANO
  Odolnost proti stárnutí: ANO
  Rozměry válce: 310 mm* x 5 m

 

Hřebenový pás:

 

 • Hřebenový pás se používá v případě plechových střešních krytin. Skládá se z 2 hliníkových pásek, mezi nimiž se nachází polypropylenová látka. Speciálně profilované okraje pásu umožňují montáž na každém typu střešní krytiny a slouží k účinnému odvádění srážkových vod. Butylová ochranná vrstva na okrajích umožňuje trvalé spojení pásu se střešní krytinou. Pás se lepí na pórovitých a hladkých povrzích, avšak je třeba pamatovat na to, že lepený povrch musí byť zbavený mastnoty a prachu.

Hřebenový pás

 

        Technická specifikace:

 •         
  Materiál: hliník potažen butylem + tkanina PP
  Barva: černá, hnědá, cihlová
  Odolnost proti UV záření: ANO
  Odolnost proti stárnutí: ANO
  Rozměry válce: 310 mm* x 5 m

   

Vodotěsná (paropropustná) střešní fólie:

 

 • Střešní membrány se používají jako vrstvy předběžného krytí pod krytinami šikmých střech. Zabraňují průniku atmosferických srážek: deště a sněhu do tepelné izolace a střešní konstrukce. Chrání před kondenzátem, který vzniká pod základní krytinou. Navíc díky vysoké paropropustnosti udržují celou střechu v suchém stavu, což vede k podstatnému snížení spotřeby energie v budově.

Membrána s vysokou paropropustností

        Technická specifikace:

 •         
  Materiál: polypropylen- definice:Polypropylen (PP) je termoplastický polymer ze skupiny polyolefinů, které patří mezi nejběžnější plasty, používá se v mnoha odvětvích potravinářského a textilního průmyslu a v laboratorních vybaveních. Prodává se pod obchodním názvem TriplenTatrenMosten atd.
  Délka: 50 (-0%)
  Šířka [m]: 1,6 (-0,5/+1,5%)
  Přímost [mm]: max 30 na 10 [m]
  Plošná hmotnost: 150 (+/-20)
  Rozměrová stabilita [%]: podél +/-3, napříč +/-1
  Vzduchová propustnost při kladném a záporném rozdílu tlaků +/- [m3/(m2 x h x 50 Pa)]: ≤ 0,1
  Přednosti:
  - vysoká a rovnoměrná paropropustnost
  - pružnost a nízká hmotnost, která usnadňuje pokládaní
  - vodotěsnost chránící střechu
  - vysoká mechanická odolnost
  - vysoká odolnost proti UV záření
  - vyčerpávající informace zajišťující správné použití

   

   
Paropropustná střešní fólie:
 
 
 • Paropropustné střešní membrány mají za úkol chránit střešní konstrukci a povrch podkroví budov proti nepříznivým vnějším vlivům, jako je pronikání srážkových vod, prachu a špíny a současně mikroperforací odvádět přebytek vodních par ven z budovy. Je možné je použít u všech typů šikmých střech.

Folie Silver

 

Silokon:

 

 • Pokrývačský silikon Profi Line je speciální silikonová hmota určená k provedení elastického utěsnění spojů plechů, klempířských výrobků, žlabů apod.

Silikon

 

Střešní okna:

 

 • Střešní okna – díky využití námi nabízených střešních oken je možné zařídit podkroví se zárukou jeho plného osvětlení. 
 • Výrobce: Fakro PL, Velux PL.

Střešní okna

 

 

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Trapézové PROFILY - obchodní a technická kancelář Drnholecká 245
691 83 Jevišovka
Mob +420 603 211 079

Aktuality

03.05.2016 14:53

Vylepšení stránek

Na našich stránkách došlo k několika změnám, které Vám pomohou se lépe orientovat. Přidali jsme...